Топ-5 найдревніших арен світу


"Бремелл Лейн" (Шеффілд, Англія)

Стадіон в англійському Шеффілді, який і зараз приймає футбольні матчі, збудували у 1855 році. 
Цей стадіон є офіційно найстарішим у світі. Спочатку він будувався для гри у крікет. Перший футбольний матч тут провели лише у 1862 році. Після того, як у 1889 році був створений футбольний клуб "Шеффілд Юнайтед", "Бремелл Лейн" стала домашньою ареною цього клубу.

"Стемфорд Бридж" (Лондон, Англія)

Домашня арена футбольного клубу "Челсі" була збудована у 1877 році. Цей стадіон є першим серед лондонських арен, які досі функціонують. Наразі стадіон вміщує 41 841 глядача.

"Енфілд" (Ліверпуль, Англія)

Домашня арена клубу "Ліверпуль" на початку своєї історії приймала матчі суперника київського "Динамо" по Лізі Європи - "Евертона". Перша гра на "Енфілді" відбулася 28 вересня 1884 року між "Евертоном" та "Ерлстауном" (5:0). 
Ділянка землі, на якому розташовувався "Енфілд", відкрита в 1884 році, спочатка належала пивовару Джону Оррелу, друга Джона Хоулдинга. Перший матч першого сезону Футбольної ліги тут був зіграний 8 вересня 1888 року, між "Евертоном" і ланкаширською командою "Аккрінгтон". В сезоні 1890/1891 "Евертон" став чемпіоном Після перемоги, Хоулдинг купив ділянку в Оррела в 1891 році, і запропонував збільшити орендну плату з 100 до 250 фунтів щорічно. З загальних зборів членів клубу Хоулдинг був змушений піти, а "Евертон", відмовившись задовольнити його вимоги, переїхав на "Гудісон Парк". Хоулдинг залишився один з порожнім стадіоном. 15 березня 1892 року було прийнято рішення сформувати новий футбольний клуб "Ліверпуль". Їх перший матч на "Енфілді" був зіграний 1 вересня 1892 року, проти "Ротерхэм Таун" (7:1).
Сьогодні "Енфілд" є сьомим стадіоном Англії за місткістю (45 276).

"Ваудестейн" (Роттердам, Голландія)

Пропустивши кілька десятків англійських арен ми переносимося в Голландію. Арена "Ваудестейн" була збудована у 1902 році. Наразі це домашній стадіон клубу "Ексельсіор". 
Під час Другої світової на стадіоні були розміщені ракетні і зенітні установки. 
"Червоний стадіон ім. Л. Троцького" (наразі на його місці знаходиться НСК "Олімпійський", Київ, Україна)
Був збудований у 1922 році на місці Олексіївського парку.Для південної і східної трибун використали схили Черепанової гори.
У 1936 році розпочалася реконструкція. Офіційне відкриття нової арени мало відбутися у 1941 році, але через Другу світову, арену відкрили у 1946 році. Вона вміщувала 50 тис глядачів. 
У жовтні 1962 року Республіканський стадіон ім. М. С. Хрущова змінив назву на Центральний стадіон. Саме в кінці того року на стадіоні демонтували старе табло і почали встановлювати нове електронне табло, придбане в Угорщині.

Друга генеральна реконструкція стадіону була започаткована в 1966 році. Оновити стадіон планувалося до святкування 50-тої річниці Жовтневої революції (1967 рік) Третій раз на капітальний ремонт і реконструкцію Центральний стадіон закрили в 1977 році у зв'язку з прийнятим рішенням про залучення столиці України до проведення футбольного турніру ХХІІ літніх Олімпійських ігор 1980 року. До олімпійського футбольного турніру 1980 року стадіон повернув історичну назву - Республіканський. у 1996 році стадіон отримав назву - НСК "Олімпійський".

Під час реконструкції 1998 року за рахунок встановлення індивідуальних стільців, місткість стадіону зменшилась до 83 тисяч.

Остання реконструкція Національного спортивного комплексу "Олімпійський" розпочалася в серпні 2008 року в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. 
Наразі на арені, що вміщує понад 70 тис. глядачів, домашні матчі проводить київське "Динамо". 

Немає коментарів:

Дописати коментар